Inloggen leden

Aanmelden is alleen voor leden! Tip; Als gebruikersnaam kunt u het beste uw e-mailadres gebruiken.

Uw registratie wordt goedgekeurd door de beheerder.

Uitbreiding & introductie van Pieter
Het is een beetje een vliegende start geworden. Na een iets te laat begin en veel inhaalwerk laat ook hier het voorjaar zich zien. De eerste gewassen zijn zichtbaar en het perceel begint er steeds mooier uit te zien. Ik heb het over het nieuwe stuk grond dat vanaf nu beschikbaar is voor de leden van De Nieuwe Ronde.
Mijn naam is Pieter Lammerts (35), de nieuwe tuinder op ca. 1,5 ha grond aan het Honingblokpad. (tussen de Hollandseweg en de Dolderstraat).  Na een introductie met de biologische landbouw aan de WUR (biologische productiewetenschappen) wist ik al snel dat ik meer de praktijk in wilde. Ik ben toen bij verschillende boeren gaan werken om ervaring op te doen en een beter beeld te krijgen van de mogelijkheden. Al snel werd me duidelijk dat CSA/pergola landbouw iets is wat goed bij me past en waarvan ik ook denk dat het één van de meer duurzame manieren is om landbouw te bedrijven. Inmiddels woon ik ruim een jaar in Wageningen en toen vroeg in het voorjaar het land aan het Honingblokpad beschikbaar kwam, zijn de eerste plannen ontstaan voor een mogelijke uitbreiding van De Nieuwe Ronde.
 
Honingveld

De grond is de laatste jaren in gebruik geweest als biologisch gecertificeerde tuinbouwgrond waar groenten werden geteeld voor hoofdzakelijk levering aan de groothandel en lokale natuurvoedingswinkels (Backvries). Misschien kent u het ook van de pompoenfestivals en aardbei-plukweekenden en de biologische markt in Wageningen.
De uitbreiding van De Nieuwe Ronde zal in stappen verlopen en is de eerste 2 jaar in principe op proef. Op termijn kan het nieuwe stuk land voor ongeveer 150 huishoudens groente produceren. Voor dit jaar wordt er ingezet op een uitbreiding met maximaal 30 huishoudens, maar gezien de overvloed aan ruimte zal er dit jaar voor alle leden meer dan voldoende te oogsten zijn als aanvulling op de bestaande De Nieuwe Ronde. Een deel van het perceel is op dit moment niet bedoeld voor zelfoogst.
Alle leden van De Nieuwe Ronde zijn vrij in de keuze waar geoogst wordt: aan het Honingblokpad of op De Oude Nieuwe Ronde. Alles wat op De Oude Nieuwe Ronde wordt geteeld, zal ook te vinden zijn aan het Honingblokpad.
Alleen de aardappels zullen afwisselend op één van de twee locaties worden gepoot. Hopelijk zal de vraat door de Colarodokever door dit afwisselen sterk afnemen en zullen de opbrengsten toenemen. Sommige leden zullen dus om het jaar wat verder moeten fietsen voor de aardappels, maar ze zullen er in ieder geval weer volop zijn.
Om iedereen extra te stimuleren een kijkje te komen nemen en natuurlijk te komen oogsten zijn er voor dit jaar 2 nieuwe groenten gepland. De grond op de nieuwe plek is iets warmer en daarom gaan we proberen artisjokken en aubergines in de volle grond te telen.
 
Ik hoop alle leden snel een keer te mogen begroeten!
Met vriendelijke groet,
 
Pieter Lammerts